Dlaczego warto kupować mieszkanie od dewelopera? - Aktualności - Deweloper Bydgoszcz - Moderator Inwestycje
31.08.2019

Dlaczego warto kupić nieruchomość od dewelopera?

Rynek nieruchomości w Bydgoszczy rozwija się dynamicznie. Nabywców znajdują zarówno mieszkania i domy z rynku wtórnego, jak i te od deweloperów. O powodach, dla których Klienci decydują się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, rozmawiamy z Dyrektor Działu Sprzedaży w Moderator Inwestycje, Sandrą Kempińską.

- Jednym z istotnych powodów, dla których kupujący wybierają rynek pierwotny jest  możliwość własnego zaaranżowania oraz indywidualnego wykończenia mieszkania lub domu. Klienci chcą się czuć komfortowo. Ważne jest, że Klient otrzymuje rękojmię od dewelopera, która również stanowi jeden z elementów wpływających na jego poczucie bezpieczeństwa.

Kluczowa w ocenach Klientów jest również konkurencyjna cena w stosunku do rynku wtórnego oraz korzyść finansowa wynikająca z braku kosztu, jakim jest podatek PCC przy zakupie.

Klienci, kupując mieszkanie, dużą wagę przywiązują do otoczenia. Nie chodzi tylko o lokalizację w wybranej dzielnicy, ale także estetykę części wspólnych. Chcemy mieszkać nie tylko wygodnie, ale coraz ładniej. To tylko moda czy już stały trend?

- Zdecydowanie to stały trend, bowiem Klienci zwracają uwagę między innymi również na estetykę części wspólnych. Już na etapie projektowania budynku, jako deweloper, wspólnie z projektantami wnętrz aranżujemy części wspólne przywiązując do nich równie dużą wagę, co do projektu samych lokali mieszkalnych.

Funkcjonalne rozwiązania stosowane w nowych mieszkaniach i domach to komfort dnia codziennego, ale też realne finansowe korzyści. Nowe mieszkania to zazwyczaj niższe koszty utrzymania, mniejszy fundusz remontowy itd. Czy klienci uwzględniają ten argument, gdy dokonują wyboru pomiędzy rynkiem pierwotnym a wtórnym?

- Faktycznie powyższy wybór determinują namacalne korzyści finansowe. Klienci przekonują się, że wybór nowego mieszkania czy domu naprawdę się opłaca. Poza niższymi kosztami utrzymania, warto wziąć pod uwagę, że zakupione mieszkanie lub dom będzie długo utrzymywać swoją wartość rynkową. Reasumując, to związane z eksploatacją koszty w dużej mierze wpływają na decyzje kupujących. W naszym dziale sprzedaży, wspólnie z klientem, możemy wykonać symulację takich kosztów na przykładzie konkretnych mieszkań. Zapraszamy do kontaktu.

---

Wkrótce kolejna rozmowa, w której poruszymy temat mieszkań wykończonych „pod klucz”