Kawalerki w Bydgoszczy najchętniej kupowane na rynku
25.10.2017

Kawalerki w dobrych lokalizacjach - hitem w Bydgoszczy

Kawalerki, mikromieszkania, mieszkania jednopokojowe - niezależnie od nazwy coraz chętniej kupowane przez inwestorów jako lokata kapitału oraz singli i bezdzietne pary, jako pierwsze mieszkanie. Jak bardzo rynek potrzebuje małych mieszkań w dobrych lokalizacjach?

Moderator Inwestycje sprawdził popyt na kompaktowe mieszkania o metrażu od 19 do 32 metrów,
w gruntownie wyremontowanej kamienicy przy ulicy Gdańskiej 144 w Bydgoszczy. Na sprzedaż deweloper zaproponował 9 mieszkań. Większość kupiono w czasie niespełna dwóch miesięcy. Część klientów nabyła mieszkania dla studiujących w Bydgoszczy dzieci, inni jako mieszkania na wynajem.

Oferta Moderatora okazała się bardzo atrakcyjna ze względu na kilka czynników, m.in. lokalizację. Gdańska 144 to prawdziwe komunikacyjne „eldorado”. Dojechać stąd można praktycznie do każdej dzielnicy w Bydgoszczy. Popularność małych mieszkań wygenerowała także moda, szczególnie wśród młodych ludzi, żeby zamieszkiwać blisko centrum Bydgoszczy.

Ważna była też cena. Najmniejsze mieszkanie przy Gdańskiej 144 można było kupić za niewiele ponad 80 tysięcy. Nawet po doliczeniu koniecznych opłat oraz nakładów na wykończenie mieszkania stanie deweloperskich, za niespełna 100 tysięcy można było zostać właścicielem atrakcyjnej kawalerki.

Czy moda na małe mieszkania utrzyma się? To zależy, nie tylko od naszych zarobków i zdolności kredytowej, ale także od stylu życia i wyborów jakie dokonujemy. Analitycy Open Finance sprawdzili, ze w czasie ostatnich 7 lat, od 2010 roku, przeciętne mieszkanie deweloperskie zmniejszyło się prawie o 8 metrów kwadratowych.